Červenec 2008

Vylepšení Pokojíku

19. července 2008 v 12:46 | Miladka |  Pro holky

Vylepši svůj pokojíček!

Že nemáš moc peněz na to, abys nakoupila spoustu nových věcí? To ale vůbec nevadí! Někdy stačí málo a z tvého okoukaného pokojíčku je rázem tvé vysněné království! Víme, jak na to!


Vyhoď nepotřebné věci


Někdy stačí jen když nakoukneš do svého pokojíku a hned se ti zhorší nálada? Udělej si pořádek! Otevři všechny skříně i šuplíky, vezmi si pořádně velký odpadkový koš a vyhoď všechny staré krámy, které už nebudeš potřebovat. Pokud najdeš ve skříních kousky oblečení, které už určitě nebudeš nosit, zkus je dá na hromádku a navrhni kamarádkám výměnný obchod - něco za něco :-) Díky tomu můžeš získat pár parádních modýlků! Máš spoustu věcí, které ti ve skříni jen zabírají místo a přece se s nimi ještě nechceš úplně rozloučit? Ulož je do krabic a odnes je do sklepa nebo na půdu. Když ti budou věci v nich chybět, kdykoliv se pro ně můžeš vrátit.

Kosmetický koutek


Pro všechny své všechny činnosti bys měla mít vyhrazený prostor a místo. Pro učení, odpočinek i zkrášlování. Pokud ještě nemáš vlastní kosmetický koutek, koukej to napravit! Sežeň si zrcadlo, může být klidně i starší, které si upravíš podle svého. Jeho okraje můžeš oblepit třeba proužky barevného papíru,nebo zkus využít mušle z prázdninového výletu k moři. Na poličku nebo stoleček u zrcadla vyskládej všechny své kosmetické poklady, laky na nehty, vůně, vzorečky... Pro zlepšení nálady můžeš přidat rámeček s fotkou, na které jsi se svou nej kámoškou, nebo svým miláčkem.

Barvy, barvy, barvičky!


Barevný pokojíček ti vždycky zlepší náladu! I když prší, a venku je pošmourno a smutno, ve tvém pokojíku s barevnými stěnami bude vždycky příjemně útulno! Žlutá, zelená nebo oranžová ti vždycky dodají energii a krásně tvůj pokojík rozzáří. Že ti rodiče nechtějí dovolit vymalovat? Nevadí, i to se dá vyřešit! Zkus si alespoň jednu stěnu pokojíku vyzdobit obrázky se stejně barevnými rámečky. Ty nemusí být kupované, můžeš si je dost dobře vyrobit sama - třeba s pomocí čtvrtky a temperových barev. Uvidíš, co to udělá! Už máš uklizeno? Tak nezapomeň na jednu hróóózně důležitou věc, kterou jsou barevně sladěné doplňky! Voňavé svíčky, deka nebo přehoz přes postel, květináč, polštářky... vše ve sladěných barvách! Uvidíš, že tvé království se změní k nepoznání!

CHCEŠ SI VYMALOVAT POKOJ A NEVÍŠ JAKOU BARVOU?
TADY MÁŠ PÁR TIPŮ!1) Teplé barvy dodávají pokoji důvěrnost a útulnost.

Červená: oživuje a dělá větší pokoje příjemnějšími a důvěrnějšími
Hodí se k: zelené a zlaté

Žlutá: prosluní a rozjasní šedé pokoje, udělá je větší, podporuje tvořivost
Hodí se k: tmavě červené až fialové

Oranžová: smělá, živá a zábavná barva, rozvazuje jazyk a pozor... podporuje chuť k jídlu.
Hodí se k: modré

Růžová: povzbuzující, uklidňující a přátelská. Pozor, někdy může vypadat trochu přeslazeně :-)
Hodí se k: bledě modré a jasně fialové


2) Studené barvy - Vyvolávají dojem, že pokoj je prostornější, a dodávají mu šmrnc. Proto se výborně hodí tehdy, když chceš opticky zvětšit svůj mini pokojíček.

Modrá: symbolizuje věrnost, přináší harmonii, mír a pohodlí
Hodí se k: oranžové

Zelená: barva přírody - je osvěžující, uklidňuje a podporuje duchovní uvědomění
Hodí se k: červené

Fialová: silná, působivá a podnětná, podporuje fantazii
Hodí se ke: žluté

Jak na kluky

19. července 2008 v 12:41 | Miladka |  Pro holky
V létě je ideální příležitost prožít romantickou lásku. Jestli se v tvém okolí vyskytuje kluk, který se ti líbí a přitom neví, že existuješ, máme pro tebe pár rad a doporučení:

Úsměv - je strašně důležitý! Pevný pohled, pěkně z očí do očí, žádné uhýbání pohledem a úsměv: široký, ne jen lehce zvednuté koutky, ale ať jsou vidět zuby! Jen ať si všimne, že jsi ráda, že ho vidíš, jen ať má o čem přemýšlet! Uvažuj: kolik holek se na něho za den tahle pěkně usměje? Jeden milý, přátelský úsměv udělá hotové divy.

Zájem - projev zájem o jeho koníčky. Zjisti, co dělá rád, a zkus se k němu přiblížit touhle cestou. Například se rád večer co večer honí za míčem na místním fotbalovém plácku. Vyražte s kámoškami fandit, dávej najevo radost z jeho úspěchů. Ale pozor: jestli kluci něco nemají rádi, jsou to uječené holky. Takže povzbuzovat ano, ale decentně: nevřískat, nehulákat jako pavián - sice si tě patrně všimne, ale poklábosit půjde s nějakou tišší holkou. Nebo co takhle večerní koupání v rybníku, kde on pravidelně rybaří? Přisedneš, zeptáš na to či ono, zachvěješ se zimou, půjčí ti mikinu - docela slibný začátek.

Vzhled - kluci samozřejmě vnímají, co nosíš, jak jsi učesaná, jestli pěkně voníš. Neberou to ale jako ty, kluci vidí až výsledek, totiž jestli ti to sekne. A buď si jistá, že ti sekne všechno, v čem se cítíš dobře, uvolněně, jistě (pokud to samozřejmě nejsou vytahané tepláky a staré tričko po tvém sourozenci, které by potřebovalo vyprat a zašít!). Jasně, pokud provozuješ ty sama nějaký sport, předpokládá se, že se zpotíš a umažeš. Jenže pak se vynoříš z koupelny bez poskvrnky, voňavá (nepřežeň to s vůní: hektolitr silné voňavky ho naplní nejistotou a taky pozor na šminkování. Rtěnka jakoby nanášená zednickou lžící a do dálky jiskřící oční stíny ti k úspěch moc nepomůžou!) Na co si dej vždycky pozor, jsou vlasy. Kluci se jich rádi dotýkají, musí tedy k pohlazení přímo vybízet. Je fuk, jestli máš účes jako vrabčák, nebo dlouhý romantický cop, hlavně měj vlasy vždy čisté, pokud možno hebké a lesklé.

Drobné ženské lsti, jak na sebe strhnout jeho pozornost, jsou v této hře zvané flirtování povolené: bezradnost ("Prosímtě, já se v tom jízdním řádu vůbec nevyznám, můžeš mi říct, kdy mi jede nejbližší autobus?") Muži rádi dávají najevo převahu, proč toho malinko nevyužít?! Nebo snad nejstarší fígl: potkáte se a tobě "náhodou" vypadne z ruky plážová taška, kabelka nebo třeba láhev s pitím. Jestli se vrhne k zemi a začne pomáhat se sbíráním, je napůl vyhráno. Přidej se, pak už jen letmý dotek rukou, pohled zblízka do očí… Pamatuj, že už kdysi dámy pouštěly na zem své hedvábné kapesníčky, aby jim je objekt jejich zájmu mohl podat. Nic nového pod sluncem.

A když už je "ruka v rukávě" a máš se svým miláčkem domluvenou první schůzku ve dvou, nezapomeň na pár užitečných drobností:

Na rande doraž včas, maximálně s několikaminutovým zpožděním. Uvaž, co si o tobě pomyslí kluk, kterého necháš hned napoprvé půlhoďku čekat? Že ti nestojí za to abys přišla přesně, že si ho tudíž asi moc nevážíš…

I když jsi nervózní, nedej to na sobě moc znát: nemávej rukama, snaž se je udržet v klidu, pokud se budeš neustále dotýkat vlasů, oblečení, tváře, pozná úplně KAŽDÝ, že máš nervy na pochodu.

Nech ho mluvit, kluk tě chce okouzlit, bude se před tebou asi trochu vytahovat, protože se ti chce ukázat v co nejlepším světle, dokázat ti, žes neudělala chybu, když jsi právě teď s ním. Budeš-li jeho vyprávění přerušovat dotazy na značku jeho džín, zaměstnání rodičů nebo výši kapesného, pravděpodobně tě zařadí do kategorie povrchních holek, které není třeba brát moc vážně.

Taky není dobrý nápad smskovat, byť třeba jen kámošce. Co by sis pomyslela ty, kdyby během vašeho rande vytáhnul mobil a začal smolit textovku?!

A kdy hodit zpátečku? Kromě toho, že se na tebe začne sápat v prvních pěti minutách (čímž dává najevo, že si tě asi moc neváží), doporučujeme ubrat plyn, když má tendenci mluvit nepěkně o svých bývalkách, když neustále fňuká, že mu nikdo nerozumí, zato každý ubližuje, a když ti začne vypočítávat, jaké choroby prodělal, jaké docela určitě má a kolik tablet musí denně spolykat, aby vůbec zůstal naživu.


A jestli první rande proběhne v pohodě, jestli se už těšíš na další setkání, tak ti můžeme jenom přát, abys prožila pěkné, zaláskované léto a abys co nejdéle cítila šimrání motýlích křídel v břiše.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/9/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Proč ho MILUJEŠ <3

19. července 2008 v 12:39 | Miladka |  Pro holky
10 důkazů proč ho miluješ
- je to super člověk, který ti vždy rozumí!
- když je ti na nic, takvyslechne a uklidní svými polibky!
- když líbá, jsi v sedmém nebi!
- je s ním super zábava!
- když se mu podíváš do očí, tak beze slov chápeš, že tě miluje!
- víš, že kvůli tobě udělá cokoliv!
- když je vedle tebe, tak se cítíš skvěle, připadá ti, že na světě nejsou žádné problémy!
- vždy ti pomůže, a když se ti něco nepovede, tak se ti nesměje, což je další důkaz jeho lásky!
- když je ti špatně a na nic nemáš chuť, dostane z toho!
- prostě jej miluješ takového, jaký je!!!!!
Ještě kdyby takovej kluk existoval xD Asi budem hledat dlouuuuhoo!!

Líbání je zdravé

19. července 2008 v 12:31 | Miladka |  Pro holky
Polibek je jistě výraz touhy a má podtext lásky, je velmi příjemný a jistě to není činnost, kterou byste dělala nerada. Avšak je tu ještě bonus - líbání je prospěšné vašemu zdraví! Takže když vášnivě přitisknete své rty na rty vašeho milého, postaráte se například o vaše plíce. Svým obvyklým výkonem dvacet vdechů za minutu zatočí a jejich výkon se změní až na šedesát vdechů za minutu. Postaráte se o předcházení různých plicních neduhů.

Největší účinek má dlouhotrvající polibek. Pro upřesnění ten, co trvá kolem pěti minut učiní všelijaké možné i nemožné zázraky. Tak se líbejte co nejdéle!

Díky líbání můžete také předcházet kazivosti zubů a jiným ústním problémům. Větší produkcí slin se totiž vyplaví zbytky jídla ze zubů a zneutralizuje se kyselý plak na zubech. A to dokonce lépe, než s pomocí jakékoli žvýkačky. A nakonec ještě přispějete k péči o ústní dutinu masáží dásní! Tak šup na to.

Při líbání se vyplavují hormony štěstí - endorfiny a právě ty vám zajistí dobrou náladu a nedovolí, aby vás přemohla ta špatná. A také se díky těmto hormonům zbavíte bolesti, či ji alespoň zmírníte.

A jako další příznivý účinek můžeme uvést účinky omlazovaní obličeje. Pokožka se při této činnosti bohatě prokrvuje a díky tomu se vypíná a vyhlazují se vrásky.

Při vášnivém polibku také spalujete kalorie. A to není žádná násilná metoda a přesto spálíte právě snědený zákusek nebo jiný "prohřešek" při udržování vaší štíhlé linie.

Tak se na to vrhněte - líbejte se co nejvíce, nejdéle a nejvášnivěji!
To je hezký zjištění!!

Medvídci 3

19. července 2008 v 12:25 | Miladka |  Mixík
Your chosen photo
Your chosen photo
Your chosen photo
Obrázek “http://kobiha.kvalitne.cz/Me_to_you/pise_dopisek_metoyou.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://lenca.ofirme.cz/photogalery/high/4480.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/3141/2medvidek218mi.png

Medvídci 2

19. července 2008 v 12:22 | Miladka |  Žvížátka
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/9/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Mix smajlů

19. července 2008 v 11:13 | Miladka |  Mixík
Nádhernííííííí.

EMO smajls

19. července 2008 v 11:06 | Miladka |  EMO

victory

girl

electric_shock

big_smile

anger

super_man

black_heart

greedy

exciting

bad_smile

bad_egg

money

eyes_droped

shame

scorn

happy

nothing_to_say

shocked

horror

secret_smile

unhappy

what

Biiiig Smajls

19. července 2008 v 11:03 | Miladka |  Mixík
Inteligent

Žvížátka smajli

19. července 2008 v 11:00 | Miladka |  Žvížátka
Emoticones animaux 1Emoticones animaux 2Emoticones animaux 3Emoticones animaux 4Emoticones animaux 5Emoticones animaux 6Emoticones animaux 7Emoticones animaux 8Emoticones animaux 9Emoticones animaux 10Emoticones animaux 11Emoticones animaux 12Emoticones animaux 13Emoticones animaux 14Emoticones animaux 15Emoticones animaux 16Emoticones animaux 17Emoticones animaux 18Emoticones animaux 19Emoticones animaux 20Emoticones animaux 21Emoticones animaux 22Emoticones animaux 23Emoticones animaux 24Emoticones animaux 25Emoticones animaux 26Emoticones animaux 27Emoticones animaux 28Emoticones animaux 29Emoticones animaux 30Emoticones animaux 31Emoticones animaux 32Emoticones animaux 33Emoticones animaux 34Emoticones animaux 35Emoticones animaux 36Emoticones animaux 37Emoticones animaux 38Emoticones animaux 39Emoticones animaux 40Emoticones animaux 41Emoticones animaux 42Emoticones animaux 43Emoticones animaux 44Emoticones animaux 45Emoticones animaux 46Emoticones animaux 47Emoticones animaux 48Emoticones animaux 49Emoticones animaux 50Emoticones animaux 51Emoticones animaux 52

Robo Smajlíci

19. července 2008 v 10:55 | Miladka |  Mixík
Emoticône robot 1Emoticône robot 2Emoticône robot 3Emoticône robot 4Emoticône robot 5Emoticône robot 6Emoticône robot 7Emoticône robot 8Emoticône robot 9Emoticône robot 10Emoticône robot 11Emoticône robot 18Emoticône robot 12Emoticône robot 13Emoticône robot 14Emoticône robot 15Emoticône robot 16Emoticône robot 17Emoticône robotique 11Emoticône robotique 12Emoticône robotique 13Emoticône robotique 14Emoticône robot 19Emoticône robot 20Emoticône robot 21Emoticône robot 22Emoticône robot 23

Snoopy

19. července 2008 v 10:24 | Miladka |  Žvížátka
Nádhera

Medvídci

17. července 2008 v 11:14 | Miladka |  Žvížátka
Upa nadhera

Koníci

17. července 2008 v 10:16 | Miladka |  Žvížátka
Běžící koník
Romantika

Smajlíci

15. července 2008 v 9:29 | Miladka |  Mixík


Pejsci

15. července 2008 v 9:21 | Miladka |  Žvížátka

Animované kočičky

15. července 2008 v 9:18 | Miladka |  Žvížátka

Koťátka

15. července 2008 v 9:15 | Miladka |  Žvížátka
Kočičky
Jsou opravdu roztomilé
Rády se mazlí
Někdy jsou velice legrační
Nejsou hlučné jako třeba morče to pořád piští
No jsou to prostě má nejoblíbenější zvířata!! :o)
a co vy máte rádi kočky?

Styl Graffitů

2. července 2008 v 9:33 | Miladka |  Hip Hop
Styl graffitů

Není jednoduché jednoznačně definovat všechny graffitové styly, které se vyvíjely po celém světě. Mezi ty nejznámnější patří:


TAG STYLE (TAGGING)
Writerův podpis vytvořený vlastním osobitým stylem, kterým se prezentuje na zdích a různých veřejných místech. Jde o nejstarší techniku graffiti. Legendou pak byl již zmíněný TAKI 183. Cílem je popularizovat writerovo jméno pokud možno tak, aby bylo viditelné téměř na každém místě. Ze začátku šlo čistě o pouhý podpis, který se příliš neodlišoval od ostatních. Avšak v dnešní době dokážeme identifikovat writera pouze na základě jeho tagu. Každý má svůj vlastní styl psaní jednotlivých písmen.


THROW-UP
Písmena mají svoje specifické rysy a styl. Význam Throw - upu je v zanechání jasně rozpoznatelného podpisu, který je malovaný.. Throw -up se často používá u bombingu. Proces malování by obvykle neměl trvat déle jak dvě minuty. Proces malování hlavních rysů throw-upu bývá často prováděn jedním tahem. Tvary písmen připomínají bubliny či mraky.


BLOCKBUSTER STYLE
je dalším krokem ve vývoji graffiti a způsobu malování tvarů písmen. Tento styl se vyznačuje poměrně snadně čtivými písmeny, které jsou kresleny v pravoúhlých či rovnostranných křivkách. Tento styl nenabízí mnoho alternativ pro modelování, a právě proto ho můžeme sledovat v téměř nezměněné formě až dodnes. V této době jde o velmi často používanou techniku, kterou můžeme spatřit na železničních vagónech a autech.


SIMPLE STYLE
je základní technika a první krok pro začínajícího writera. Vyznačuje se nekomplikovanými tvary písmen. Písmena jsou modelována odděleně, avšak měla by vykazovat rysy a jednotu stylu. Nevyskytují se zde žádné přídavné prvky. Vytvořit si vlastní osobitý styl malování písmen je základním předpokladem a schopností stát se uznávaným writerem. Simple style se často používá při podepsání crew či při psaní delšího textu.


WILD STYLE
lze charakterizovat za již náročnější techniku. Písmena mají komplikovanější podobu, míchají se mezi sebou v mnoha nezvyklých směrech, což se odvíjí od představivosti writera. Stejně jako v simple style, i zde jsou písmena kompaktní v jednom stylu. Semi wild style je velmi populární styl, protože není časově náročný a samotná kresba je vizuálně velmi efektní a čitelná. Díky tomu se tento styl stal velmi oblíbeným u hip hopové komunity. U wild stylu jsou písmena komplikovanější, sestavení linek je více chaotické, je zde více doplňujících prvků a ozdob, spojení písmen je důmyslnější a tedy méně čitelné. Graffiti ve stylu wild style je někdy složité dešifrovat i pro samotného writera.


COMPLEX STYLE?
navazuje na wild style. Najdeme zde více ozdob, propojení, překrývání obrysů, zrcadlových efektů atd. Tento styl se vyznačuje větší svobodou způsobu malování písmen a nedodržování pravidel zachovávající abecedu.


3D STYLE
je naprosto odlišný styl. Neobjevují se zde žádné tradiční hlavní rysy a dělení mezi jednotlivými plochami je pomocí. Tato technika je velmi kontroverzní. Někteří writeři 3D považují za vrchol, jiní zase tvrdí, že ti kdo malují 3D nejsou writeři, ale umělci-malíři. Styl vznikl v Evropě v 90. letech, mezi nejznámější writery patří DELTA, DAIM, LOOMIT a NECK.


OWN STYLE
styl který se neřadí do tradiční hiearchie graffiti stylů. Do této skupiny se zařazují writeři, kteří se nebojí zařadit nové prvky do té doby nepoznané. Ačkoli někdy vypadá, že graffiti těchto writerů spadá pod určitý konkrétní styl, tyto kresby mají navíc osobité kouzlo, které lze rozpoznat na první pohled. Někdy můžeme mluvit i o tzv. Country style např. Švédsko nebo City style - např. Berlín, Paříž apod.

Graffiti Slovník

2. července 2008 v 9:31 | Miladka |  Hip Hop
Graffiti slovník


All city
- v každé části města je writer označen svým jménem.

Biting - styl graffiti je napodobeninou jiného sprayera

Blackbooks - osobní kniha ze skicami, historie writerů, dokumentace stylu a jeho vývoje

Bombing - nezákonný, masivní rozšiřování jména

Burner - skvěle nastříkané graffiti

Cap - rozprašovací hlava u sprayů - má více obměn.

Characters - kresby figurek, postav v osobitém stylu

Crews - seskupení writerů, kteří společně malují, vzájemně se motivují a ovlivňují

Crossing - překrytí graffiti malbou jiného writera, což je způsobeno často na základěkonfliktu, či zabrání atraktivní plochy v dané lokalitě

Fame - writer se snaží rozšířit své jméno, proslavit svůj styl

Wall of fame - plocha, kde má writer povoleno vytvořit své dílo, vznikají zde ty nekvalitnější umělecká díla

King - uznávaný writer se specifickou technikou a osobitým stylem.

Line - metro, specifické trasy metra.

Messages - kresby, které obsahují krátké oznámení

Murals - velkorozměrové malované zdi

Piece - velká kresba - obraz ve stylu nebo charakter s označením data, podpisu a zprávy

Quick-Pieces - vychází ze Throw up techniky, čárkované, maximálně jednobarevné, avšak s pečlivě provedeným obrysem.

Style - cíl každého writera, mnohaletý proces, kdy se vyvíjí osobitý styl a způsob malování písmen

Throw-ups (T-ups) - maximálně se používají dvě barvy, bez nákladného designu, rychle a velkoplošně

Toy - nezkušený writer s mizernou či žádnou technikou

Bomb - rychle udělané graffiti

Can - plechovka spreje s barvou

End to end - pomalovaný vagon

Fresh - nováček mezi profíky

Graffiti - pochází z italštiny a znamená nápis

Jam - setkání writerů

Panel - graffiti pod okny vagonů

Production - graffiti která na sebe navazují

Sketch - náčrt,skica...

Tag - jednoduchý podpis writera

Whole car - je piece přes celý vagon včetně oken

Whole train - je zabarvená celá souprava nebo vlak

Writer - sprejer

Xeroxboy - sprejer, který napodobuje styl druhých

Zbombit něco - udělat někde piece nebo tag

Legal - legální plocha